Polecamy EKOGROSZEK

Polecamy dokonywanie zakupów ekogroszku w Szczecinie w naszej firmie. Ekogroszek to najtańszy surowiec energetyczny do ogrzewania pomieszczeń.

Polecamy WĘGIEL

Węgiel Szczecin w korzystnych cenach, dostępny w naszej firmie. Zachęcamy do dokonania zakupu węgla w Szczecinie. Polecamy naszą bogatą ofertę.

Drewno KOMINKOWE

Drewno kominkowe Szczecin znajdziecie Państwo w naszej ofercie sprzedaży. Drewno opałowe i drewno rozpałkowe w atrakcyjnej cenie, również dostępne.

Drewno kominkowe opałowe i rozpałkowe

Drewno kominkowe w Szczecinie dla wymagających Klientów

Kominek w domu spełnia nie tylko rolę dekoracji, ale odgrywa ważną rolę źródła ciepła. Bardzo istotne jest to, jakie drewno będzie użyte do paleniska. Przed wyborem odpowiedniego drewna warto jest się zastanowić. Najlepiej jest poznać właściwości poszczególnych gatunków i rodzajów, aby móc wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie do potrzeb i wymogów. Każde drewno charakteryzuje się innymi parametrami opałowymi. Każde też należy przechowywać w inny sposób. Zależy nam na tym, aby wartość opałowa była jak największa. Aby tak się stało drewno powinniśmy staranie wysezonowane.

Wartość opałowa drewna to istotna kwestia, którą poznać powinien każdy kto decyduje się na palenie w kominku. Niestety nie wszyscy użytkownicy kominków posiadają wiedzę na temat drewna. Bazując na informacjach zaczerpniętych z sieci, możemy uzyskać rozbieżne informacje. Mówią one na przykład, że sosna i świerk charakteryzują się wyższą kalorycznością od drewna drzew liściastych. Dane na temat kaloryczności drewna różnią się w zależności od źródła, z którego korzystamy. Należy zauważyć, że kaloryczność gatunków drewna to tylko jeden z czynników, składających się na wartość opałową. Bardzo duże znaczenie ma sam sposób spalenia, a także inne czynniki. Jako przykład może posłużyć fakt, że drewno gatunków iglastych z powodu zawartości żywicy spala się zbyt gwałtownie i za szybko. Natomiast użytkownikowi kominka zależy, aby spalanie trwało możliwie jak najdłużej, a drewno zamieniało się w żar.

Nasza firma zajmuje się sprzedażą drewna kominkowego w Szczecinie na paletach. Posiadamy drewno następujących gatunków:

  • Buk - drewno bukowe to najlepszy i najtwardszy gatunkowo surowiec. Pali się długo i równomiernie. Długo schnie.
  • Brzoza - drewno brzozowe wyróżnia to, że pali się łatwo, nawet przy dużej wilgotności.
  • Dąb - drewno dębowe również jest bardzo dobre gatunkowo, jest twarde i pali się długo i równomiernie i długo schnie
  • Jesion - podobnie jak wyżej, drewno najlepsze gatunkowo, twarde, pali się długo i równomiernie, a także długo schnie

Jako firma posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży drewna na terenie Szczecina i okolic. Oferujemy wyłącznie surowce energetyczne najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą. Dopasowujemy ją specjalnie do potrzeb i oczekiwań Klientów. W razie gdybyście mieli Państwo jakieś pytania lub wątpliwości, służymy profesjonalną radą i pomocą w dokonaniu wyboru. Czekamy na Państwa kontakt, pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail.

Drewno opałowe

Sprzedaż drewna opałowego w Szczecinie cieszy się ogromną popularnością. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo szeroki wybór drewna na opał rożnych gatunków. Jako przykład mogą posłużyć drzewa iglaste jak sosna lub drzewa tzw. gatunków twardych jak buk czy dąb. Drewno na opał sprzedajemy na m³, w klockach bądź też szczapach (rąbane) wszystko zależy od wyboru i preferencji Klienta. Nasze drewno pakujemy na palety, co znacznie ułatwia transport.

Wartość opałowa drewna to bardzo ważna informacja. Powinien ją znać, każdy użytkownik kominków. Czerpiąc informacje z wielu źródeł, w tym internetowych można uzyskać sprzeczne informacje. Według nich sosna i świerk to gatunki, których kaloryczność jest większa niż drzew liściastych. Kaloryczność drewna to natomiast tylko jeden z czynników, które składają się na wartość opałową. Istotne znaczenie ma również sam sposób spalenia oraz wiele innych czynników. Za przykład niech posłuży fakt, że drewno drzew iglastych, zawiera żywicę, przez co spala się gwałtowniej i szybciej niż drewno drzew liściastych. Natomiast każdemu, kto decyduje się na ogrzewanie kominkiem, zależy aby palenisko utrzymywało się jak najdłużej.

Nasza firma zajmuje się sprzedażą drewna od wielu lat. Posiadamy drewno najwyższej jakości, które zostało starannie wyselekcjonowane, zanim trafi do Klientów. Nasza oferta jest elastyczna i dopasowana do aktualnych potrzeb i wymogów Klientów. Służymy profesjonalną pomocą i radą przy dokonaniu właściwego rodzaju drewna. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Czekamy na Państwa.

W naszej firmie, możecie Państwo zakupić drewno opałowe w Szczecinie. Pakujemy je na palety, dzięki czemu transport jest prosty i wygodny. Oferujemy drewno w następujących wariantach.

  • Drewno opałowe w szczapach
  • Drewno opałowe w klockach
  • Drewno opałowe poprodukcyjne

Drewno rozpałkowe

Nasza firma zajmuje się sprzedażą drewna rozpałkowego w Szczecinie. Nasze drewno rozpałkowe pakujemy w specjalne worki, mogące pomieścić od 7 do 9 kg surowca. Na drewno rozpałkowe składają się wysuszone szczapki drzew iglastych o długości około 20 cm. Dzięki nim rozpalanie ognia staje się dużo prostsze i przede wszystkim szybsze.

Wartość opałowa to wiedza, którą powinien posiąść każdy użytkownik kominka lub pieca. Często korzystając z informacji zaczerpniętych z Internetu, otrzymujemy jednak sprzeczne informacje. Według niektórych wynika, że drewno takich drzew jak sosna lub świerk jest bardziej kaloryczne, od drzew liściastych. Podobnie można wyczytać, że brzoza przewyższa wartością drewno bukowe. Dane o kaloryczności pochodzą z różnych źródeł, często znacznie się różnią. Istotne jest jednak to, że na wartość opałową drewna składają się także i inne czynniki. Bardzo ważny jest proces właściwego spalania oraz inne czynniki. Drewno pochodzące z drzew iglastych z powodu zawartości żywicy spala się zbyt gwałtownie i zdecydowanie za szybko. Chyba każdemu zależy, żeby proces spalania trwał jak najdłużej i zapewniał jak najlepsze ogrzewanie.

W naszej firmie możecie Państwo zakupić drewno rozpałkowe w następujących wariantach.

  • Drewno rozpałkowe w szczapach w workach 7 – 9 kg

Wszystkich zainteresowanych zakupem drewna rozpałkowego w Szczecinie zapraszamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Prowadzimy sprzedaż drewna od wielu lat i przez cały ten okres czasu daliśmy się poznać, jako firma solidna i godna zaufania. Posiadamy w swoich zasobach drewno najwyższej jakości.


Zapraszamy do kontaktu, gdyby nasza oferta Państwa zainteresowała. W razie pytań służymy radą i pomocą. Jesteśmy dostępni pod podanym na stronie numerem telefonu i adresem e-mail. Chętnie odpowiemy na pytanie dotyczące warunków sprzedaży. Zapewniamy, że wspólpraca przebiegnie w miłej atmosferze.

W razie potrzeby służymy doradztwem przy wyborze drewna.
Nasza oferta zawiera wyselekcjonowane gatunki, które najlepiej sprawdzają się jako drewno kominkowe.
Zapewniamy transport na terenie Szczecina i okolic! Zapraszamy do współpracy!

Ekogroszek w Szczecinie

Zachęcamy do zakupu ekogroszku w Szczecinie w dobrej cenie

Węgiel w Szczecinie

Zapraszamy do skorzystania z oferty na węgiel Szczecin

Drewno w Szczecinie

Drewno kominkowe w atrakcyjnej cenie dostępne u nas

Warto wiedzieć

Polecamy lekturę przydatnych informacji o naszej ofercie